O firmě

V roce 1980 jsem já Hana Křížová se svým manželem Zdeňkem Křížem zahájila pod registrací drobného zemědělce pěstební činnost a prodej takzvaných hospodářských přebytků.

Pěstování rostlin bylo zaměřeno na skalničky, trvalky, menší jehličnaté dřeviny a rostliny vhodné pro pěstování bonsají. Začátkem roku 1990 jsem si již pod svým jménem jako fyzická osoba zaregistrovala naší podnikatelskou činnost. V roce 1991 jsme s manželem přijali prvního zaměstnance a začali rozšiřovat naše podnikatelské aktivity. V následujícím roce, po účasti ve veřejných soutěžích začínáme udržovat městskou zeleň. Do firmy přijímáme nové tři zaměstnance. Naším cílem bylo vytvořit dobrý a spokojený kolektiv pracovníků. Téměř rodinné zázemí se stalo základem úspěchu. Vždyť tito lidé pracují ve firmě do současnosti.

Dnes ve firmě stále pod jménem Křížová a Kříž pracují i oba naši synové. Jeden vystudovaný zahradník udává firmě modernější směr při zakládání a údržbě zeleně. Druhý syn vystudovaný grafik má hlavní úkol přenášet myšlenky rodinného týmu a hlavně pak přání zákazníků do kreslené podoby.

V současné době poskytujeme pro městské části, bytová družstva, sportovní kluby, firmy a soukromé odběratele kompletní zahradnický servis jako je zakládání a údržba zeleně, údržba, instalace a výroba městského mobiliáře, údržba a výstavba sportovních a dětských hřišť, v zimním období zajišťujeme schůdnost komunikací.

V posledních letech je též žádané pokládání hotových travních koberců, instalace automatických závlahových systémů a výstavba menších vodních staveb doplněné skalkovými partiemi a prvky japonských či asijských zahrad. Zde se vlastně vracíme k našemu prvotnímu zaměření.

Podnikání pod vlastním jménem je krásné a hrdé, ale zavazující. Zavazující ke svědomitému přístupu k zákazníkovi a kvalitě poskytovaných služeb. Naším cílem není být na trhu těmi nejlevnějšími největšími a tvrdit, že zahrada je hrou, ale těmi ke kterým se zákazník vrací. Tak jako se dnes opět vrací zákazník ke svému pekaři či řezníkovi. Vrací se za kvalitou práce, přístupu a slušným jednáním.

V našem oboru je bohužel kvalita a výsledek většinou patrný až po určité době. Rostliny jsou živým organizmem a ty nejde obrousit, natřít a zabetonovat. Rostliny a celá zahrada se musí vychovat a pravidelnou péčí vypiplat jako ta naše rodinná firma.

Pokud přesto naše služby nepotřebujete alespoň nám držte palce.

 

S kolektivem zaměstnanců děkují

Hana a Zdeněk st.,Zdeněk ml. a Martin Křížovi.